O nás

V letošním roce, stejně jako v roce 2017 bude hlavním producentem a správcem Beskydského bioklubíku Ekofarma Mrkvička. Pod tímto názvem produkujeme zeleninu my, manželé Adam a Barča Možní, a pár našich pomocníků. Hospodaříme na Kroměřížsku v kraji, který je jeden z nejúrodnějších v naší zemi. Jsme daleko od velkých průmyslových podniků, v čisté krajině (jsme přesvědčení, že jen v takové mohou vyrůst zdravé produkty), máme zde i lepší klimatické podmínky než jaké jsou na Severní moravě u vás v Beskydech.

Veškerá naše produkce je přírodní, nevyužíváme žádnou chemii

V této sezoně budeme obdělávat přes 2 hektary orné půdy (od sezony v roce 2019 se dostaneme na 3,5 hekterů, tak můžeme do budoucna i nadále růst). Při pěstování si nepomáháme žádnými chemickými látkami. Místo herbicidů proti plevelům, používáme motyku a plečku. Na škodlivý hmyz používáme nimbový olej, výluh z cibule a česneku, výluh z tabákových listů, nebo propolisovou tinkturu. Proti plísním chytré houby (polyversum) nebo roztok mléka s vodou. Hnojíme zásedně jen hnojem našich zvířat (kozy, slepice, pastevní prasátka a sousedovi koně a kráva) nebo zeleným hnojením.

Zatím nejsme BIO certifikovaní, ale námi vyprodukovaná zelenina je převážnou součástí jidelníčku nás i našich dětí. A jakékoliv chemické vstupy jsou nám proti srsti, jsme bytostně proti nim a experimentovat s nimi rozhodně nehodláme!

Experimentujeme s tradičními "starými" odrůdami, které na rozdíl od komerčních odrůd bývají rezistentní. Pořád experimentujeme a zkoušíme najít ty pravé odrůdy, které budou vhodné do našeho kraje. Ty, které se osvědčí, se snažíme semenařit a zachovat je i do dalších let.

Naše nabídka produktů bude bohatá!

Můžete se těšit na široký sortiment zeleniny a bylinek, čítající přes 40 druhů. V e-shopu se objeví i nabídka našeho souseda certifikovaného BIO ovocnáře (farma Heliavita), který produkuje třešně, meruňky, broskve, švestky, jablka a hrušky. Dále výborné jablečné mošty (s různými přichutěmi včetně mrkve a červené řepy z produkce Ekofarmy Mrkvička). V nabídce budou i marmelády a džemy, pokud tedy bude dostatek ovoce (v loňské sezomě, uhodily na jaře mrazy a produkce byla velice malá). Počítat můžete i s vejci pocházející z volného výběhu. Adam je i včelař, v nabídce bude tedy také i med - květový, květový pastovaný nebo tmavý medovicový tzv. lesní. 

Bedýnky budou letos jen čistě zeleninové a ovoce či další produkty si budete přiobjednávat tak, jak jste byli zvyklí přes e-shop zvlášť dle aktuální nabídky. 

Na co všechno se tedy můžete těšit?

  • zelenina,
  • bylinky,
  • ovoce,
  • med,
  • vejce,
  • marmelády a džemy,
  • mošty (jablko, mrkev, červená řepa).

V letošní sezoně budeme distribuovat naši produkci formou komunitou podporovaného zemědělství více info  https://www.kpzinfo.cz/

Veškeré informace Vám budeme zasílat hromadným e-mailem nebo je najdete zde na webu v sekci "Novinky".

Na spolupráci v letošním roce se těší Adam a Barča Možní z Ekofarmy Mrkvička