O nás

V letošním roce, stejně jako v roce 2017 a 2018, bude hlavním producentem a správcem Beskydského bioklubíku Ekofarma Mrkvička. Pod tímto názvem produkujeme zeleninu my, manželé Adam a Barča Možní, a pár našich pomocníků. Hospodaříme na Kroměřížsku, v kraji, který je jeden z nejúrodnějších v naší zemi. Jsme daleko od velkých průmyslových podniků, v čisté krajině, a jsme přesvědčení, že jen v takové mohou vyrůst zdravé produkty. Máme zde i lepší klimatické podmínky, než jaké jsou například na Severní Moravě a v Beskydech.

Veškerá naše produkce je přírodní, nevyužíváme žádnou chemii

V této sezoně budeme obdělávat 3.5 hektarů zemědělské půdy. Při pěstování si nepomáháme žádnými chemickými látkami. Místo herbicidům proti plevelu používáme motyku a plečku. Na škodlivý hmyz používáme nimbový olej, výluh z cibule a česneku, výluh z tabákových listů nebo propolisovou tinkturu. Proti plísním pak chytré houby (polyversum) nebo roztok mléka s vodou. Hnojíme zásedně jen hnojem našich zvířat (kozy, slepice, pastevní prasátka, sousedovy koně a naše kráva) nebo zeleným hnojením.

Zatím nejsme BIO certifikovaní, ale námi vyprodukovaná zelenina je převážnou součástí jidelníčku nás i našich dětí. Jakékoliv chemické vstupy jsou nám proti srsti, jsme bytostně proti nim a experimentovat s nimi rozhodně nehodláme!

 

Naše nabídka produktů:

Můžete se těšit na široký sortiment zeleniny a bylinek, čítající přes 40 druhů. V e-shopu se objeví i nabídka našeho souseda certifikovaného BIO ovocnáře (farma Heliavita), který produkuje třešně, meruňky, broskve, švestky, jablka a hrušky. Dále výborné jablečné mošty (s různými přichutěmi, včetně mrkve a červené řepy z produkce Ekofarmy Mrkvička). V nabídce budou i marmelády a džemy, pokud tedy bude dostatek ovoce (sucho a mrazy nám to občas komplikují). Počítat můžete i s vejci od našich slepic. Adam je včelař, v nabídce bude tedy i med - květový, květový pastovaný nebo tmavý medovicový tzv. lesní. 

Bedýnky budou letos jen čistě zeleninové a ovoce či další produkty si budete přiobjednávat přes e-shop zvlášť, dle aktuální nabídky. 

Na co všechno se tedy můžete těšit?

  • zelenina
  • bylinky
  • med
  • vejce
  • marmelády a džemy
  • mošty (jablko, jablko s mrkví, jablko s červenou řepou).   

I letos budeme vše distribuovat formou "Komunitou podporovaného zemědělství "více info  https://www.kpzinfo.cz/

Veškeré informace Vám budeme zasílat hromadným e-mailem nebo je najdete zde na webu v sekci "Novinky".

Na spolupráci v letošním roce se těší Adam a Barča Možní z Ekofarmy Mrkvička

 

více info o tom jak to celé funguje je i v tomto odkaze z eshopu: eshop.beskydskybioklubik.cz/o-nas/